Dlaczego gry planszowe na komputer są interesujące? | zagrajwgrylogiczne | e-blogi.pl
_blog zagrajwgrylogiczne
Dlaczego gry planszowe na komputer są interesujące? 2015-02-27

Od zawsze byłem wielkim fanem gier planszowych. Często miałem jednak trudności ze znalezieniem osób, które w podobnym stopniu byłby by zainteresowane taką formą rozrywki. Szukając rozwiązania tego problemu natknąłem się na gry planszowe w internecie. Obecnie jest to mój ulubiony sposób na spędzanie wolnego czasu i uważam, że pod wieloma względami są one bardzo interesujące. Przede wszystkim już nigdy nie miewam problemów ze znalezieniem partnera. Kiedy mam ochotę pograć po prostu włączam komputer i wybieram dowolnego przeciwnika. Moim rywalem może być również komputer a wtedy sam wybieram poziom trudności. 


Traktuje to jako osobiste wyzwanie, bo gdy szerzej poznaję zasady gry, wymyślam własne strategie i rozwiązania mogę w dowolnym momencie wybrać trudniejszy poziom lub spróbować swoich sił na trudniejszej planszy. Nie zawsze gram jednak w pojedynkę. Kiedy moi koledzy mają ochotę się do mnie przyłączyć organizuję rozgrywki grupowe. Możemy grać o różnych porach, każdy z własnego domu. Jeśli w danym momencie nie jesteśmy w stanie dokończyć naszych potyczek możemy zatrzymać grę i bez zmiany ustawienia wrócić do niej w dowolnej chwili. 


W planszówkach online najbardziej podoba mi się jednak fakt, iż nie jest to już tylko tekturowa plansza z pionkami i prostymi rekwizytami. Są to bardzo często doskonałe grafiki i animacje, które w połączeniu z muzyką i innymi efektami stwarzają niesamowity klimat i niepowtarzalną atmosferę. Często bez pamięci przenoszę się w inny świat, pełen barw, kolorów i niesamowitych przygód. 


Mogę oderwać się od rzeczywistości i odprężyć. Tradycyjna planszówka, nawet przy wytężonej wyobraźni, nigdy nie zapewniła mi podobnych przeżyć i emocji. Internetowe gry planszowe nigdy nie przestają być interesujące, gdyż można bez końca zmieniać plansze, poziomy trudności i swoich przeciwników. W tradycyjnych grach istnieje najczęściej tylko jeden poziom trudności i chociaż producenci wymyślają rozmaite warianty gry wciąż jest to ta sama plansza, która po pewnym czasie każdemu się znudzi.


Dodaj komentarz


e-blogi.pl
  e-blogi.pl  [Załóż blog!] rssSubskrybuj blogi
[Zamknij reklamy]