zagrajwgrylogiczne | e-blogi.pl
_blog zagrajwgrylogiczne
Dlaczego gry planszowe na komputer są interesujące? 2015-02-27

Od zawsze byłem wielkim fanem gier planszowych. Często miałem jednak trudności ze znalezieniem osób, które w podobnym stopniu byłby by zainteresowane taką formą rozrywki. Szukając rozwiązania tego problemu natknąłem się na gry planszowe w internecie. Obecnie jest to mój ulubiony sposób na spędzanie wolnego czasu i uważam, że pod wieloma względami są one bardzo interesujące. Przede wszystkim już nigdy nie miewam problemów ze znalezieniem partnera. Kiedy mam ochotę pograć po prostu włączam komputer i wybieram dowolnego przeciwnika. Moim rywalem może być również komputer a wtedy sam wybieram poziom trudności. 


Traktuje to jako osobiste wyzwanie, bo gdy szerzej poznaję zasady gry, wymyślam własne strategie i rozwiązania mogę w dowolnym momencie wybrać trudniejszy poziom lub spróbować swoich sił na trudniejszej planszy. Nie zawsze gram jednak w pojedynkę. Kiedy moi koledzy mają ochotę się do mnie przyłączyć organizuję rozgrywki grupowe. Możemy grać o różnych porach, każdy z własnego domu. Jeśli w danym momencie nie jesteśmy w stanie dokończyć naszych potyczek możemy zatrzymać grę i bez zmiany ustawienia wrócić do niej w dowolnej chwili. 


W planszówkach online najbardziej podoba mi się jednak fakt, iż nie jest to już tylko tekturowa plansza z pionkami i prostymi rekwizytami. Są to bardzo często doskonałe grafiki i animacje, które w połączeniu z muzyką i innymi efektami stwarzają niesamowity klimat i niepowtarzalną atmosferę. Często bez pamięci przenoszę się w inny świat, pełen barw, kolorów i niesamowitych przygód. 


Mogę oderwać się od rzeczywistości i odprężyć. Tradycyjna planszówka, nawet przy wytężonej wyobraźni, nigdy nie zapewniła mi podobnych przeżyć i emocji. Internetowe gry planszowe nigdy nie przestają być interesujące, gdyż można bez końca zmieniać plansze, poziomy trudności i swoich przeciwników. W tradycyjnych grach istnieje najczęściej tylko jeden poziom trudności i chociaż producenci wymyślają rozmaite warianty gry wciąż jest to ta sama plansza, która po pewnym czasie każdemu się znudzi.


Czy w gry planszowe na komputerze można grać w kilka osób? 2015-02-17

Najlepszą częścią rozgrywki jest możliwość podzielenia się emocjami z innymi osobami. Wtedy nasza gra nabiera rumieńców i chętniej zabieramy się do działania. Osoby trzecie dodają tempa i rywalizacji w naszym starciu co tylko podkręca atmosferę. Dlatego też tak wiele osób ceni sobie gry planszowe i możliwość dzielenia uczuć z pozostałymi graczami. Tradycyjnie tego typu rozgrywki tworzone są na dużym stole bądź podłodze, a gracze rozsiadają się dookoła planszy.


Każdy stara się zasłonić swoje przetargowe karty, tak by nikt nie mógł ich przypadkiem dostrzec, co dodatkowo zwiększa element zabawy. Jednak co robimy, gdy nie posiadamy żadnej materialnej planszówki, a naszym jedynym sprzętem umożliwiającym zabawę jest komputer? W Internecie istnieje tyle możliwości wyboru gier, że zapewne nikt z nas nie będzie w stanie zagrać we wszystkie. Z tego względu wiele osób gra w jedną i tą samą, co daje możliwość gry przez łącze. Jeśli znajdziemy interesującą nas grę planszową, musimy tylko znaleźć opcję gry z innymi graczami. Jest to dużo ciekawsze niż monotonna gra z komputerem. Oczywiście zna on przepisy i zasady gry, jednak jego ruchy po kilku rozgrywkach staną się przewidywalne, przez co i nudne. Natomiast dzięki możliwości gry z innymi ludźmi poprzez Internet mamy możliwość dotarcia do tej tak pożądanej przez nas, prawdziwej rywalizacji i niepewności co zrobi przeciwnik. Wtedy nigdy nie mamy pewności, czy gracz wybierze drogę na skróty, czy może mozolnie będzie brnąć do celu? Wiele gier planszowych oferuje również możliwość grania przy jednym komputerze większej ilości osób. Co turę do akcji wkracza inna osoba, jednak plansza i rozgrywka pozostaje oczywiście ta sama. Jest chyba najlepsza alternatywa do tradycyjnych gier planszowych, gdyż można w ten sposób w rzeczywistości grać z prawdziwą osobą. A przecież najlepiej gra się właśnie w ten sposób, z realnym przeciwnikiem. Warto zatem przyjrzeć się grom planszowym na komputer, jeśli tylko chcemy zapoznać ze znanymi lub mniej znanymi pozycjami na rynku i staczać batalię z przyjaciółmi z całego świata.


e-blogi.pl
  e-blogi.pl  [Załóż blog!] rssSubskrybuj blogi
[Zamknij reklamy]